Informace na xfull.czPrávě se nacházíte: Home / Informace / Akvarijní náplň - Filtrační BIO substrát (MATRIXX) Pro křišťálovou vodu a dokonalou biologickou rovnováhu.
Akvarijní náplň - filtrační BIO substrát (Matrixx) do filtračních košů !


Vlastnosti:

  1. Není toxický pro člověka, rostliny ani zvířata.
  2. Rychle adsorbuje škodlivé čpavkové prvky v akváriu, doplňuje několik minerálů, ryby a vodní rostliny jsou vitálnější.
  3. Použitelné pro horní filtraci akvária, spodní filtraci a vnější filtraci.
  4. Je doporučeno čistit jednou za 3 měsíce, aby se dosáhlo lepšího čištění a filtrování.
    Čištění !! se provádí pouze proplachováním v původní akvarijní vodě !!
  5. Vhodné pro akvárium, sladkovodní akvárium, akvárium se slanou vodou, jezírka.

BIO substrát (Matrixx) - filtrace do AKVÁRIÍ
Prvohorní kámen BIO substrát (Matrixx) má mnoho druhů využití, mezi ty hlavní patří použití BIO substrát (Matrixx)u jako filtračního materiálu do akvarijních filtrací. V tomto článku Vám poradíme jak BIO substrát (Matrixx) použít do filtrací akvarií a jaké jsou výhody oproti běžným filtračním materiálům.

Co to vlastně BIO substrát (Matrixx) je?

BIO substrát (Matrixx) (jinak také nazývaný "prvhohorní kámen") je minerál vulkanického původu. Jedinečnost spočívá v tom, že prostorové uspořádání atomů BIO substrát (Matrixx)u vytváří kanálky a dutiny konstantních rozměrů v nichž se mohou zachytávat látky tuhého, kapalného a plynného skupenství. Tento mikroporézní materiál ve svých pórech zadržuje od dob svého vzniku ionty sodíku a chloru. Ty jsou ve vodném prostředí schopny na sebe „absorbovat“ další ionty, čehož využíváme například právě ve filtračním procesu.

Proč používat BIO substrát (Matrixx) jako filtrační materiál do akvarijních filtrů?

- BIO substrát (Matrixx) má díky své pórovitosti mnohokrát větší "čistící" plochu než například písek. Pro představu
- Jedna lžíce BIO substrát (Matrixx)u má čistící plochu o velikosti jendoho fotbalového hřiště. Pokud přeléváte pískem vodu, k jejimu mechanickému očištění dochází pouze mezi jednotlivými zrníčky písku, zatímco pokud přeléváte vodu před BIO substrát (Matrixx), který je velice pórovitý, protéká voda i skrz jednotlivé zrníčka - čistící efekt je tímto mnohem vyšší.
- Při použití BIO substrát (Matrixx)u nepotřebujete žádné technicky (finančně) náročné filtrační zařízení - postačí filtr, který práve užívate.

 

 Akvarijní náplň - Filtrační BIO substrát (MATRIXX)


QR (http://qrlogo.cz) -  - www.xfull.czPrůměr:  2,78 | Hodnotilo: 222 x
1  |   2  |   3  |   4  |   5  |